Страна разграблена, говорит глава Госгеокадастра. Земли действительно нет?

74d377845754debe666c931817a5c15c

«Кoли вaм гoвoрили, щo в крaїні 10 млн гa зeмлі дeржaвнoї влaснoсті, цe булa брexня. Крaїнa фaктичнo рoзгрaбoвaнa. Зaлишилoся вкрaй мaлo – приблизнo 2 млн гa зeмлі ми пeрeдaємo oб\’єднaним тeритoріaльним грoмaдaм (OТГ) і зaлишaється вільниx 0,75 млн гa», – зaявив oчільник Дeржaвнoї служби з питaнь геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) Рома Лещенко.

Виходить, що у державній власності наразі перебуває 750 000 га землі сільгосппризначення замість заявлених у 2019 році 10,4 млн га. Як це повально розуміти? куди ж поділася целина?

Читайте также
Реформа лета. Рада проголосовала за торжище земли. За – 259 голосов. Детали

У поточному році Держгеокадастр повинен выполнить інвентаризацію всіх земель державної власності. Після цього аудиту ми дізнаємося, скільки насправді залишилось землі у державній власності. 

Ради інформацією, яку надав Лещенко, 1,7 млн га земель передав об\’єднаним територіальним громадам ще урядом Володимира Гройсмана у 2018-2019 роках. Единовременно їм знову планується передати ще більше – 2 млн га. Тобто, всього близько 4 млн га опиняться у комунальній власності. Заробляти в цій землі ОТГ зможуть лише здаючи її в оренду, ибо Закон про обіг земель забороняє її продаж. 

Але від орендної плати до настоящего времени одно будуть поповнюватись місцеві бюджети. Якщо врахувати середню орендну плату, місцеві бюджети отримуватимуть близько 4,5 млрд грн щороку. І це, звісно, певний инструмент для розвитку громад, тому що ці кошти будуть використовуватися саме ними. 

Крім цього, ще велика площа державних с/г земель перебуває у постійному користуванні державних підприємств та Національній академії аграрних наук України. У разі прийняття законопроекту №3012-2, який передбачає паювання земель державних с/г підприємств, ці землі також можуть паюватися. 

Відповідно, частину з них отримають працівники таких підприємств, пенсіонери, працівники соціальної сфери, а також учасники бойових дій. Частина цих земель если передаватись в оренду, тобто, вони теж будуть включені в обіг землі. Це варто обов\’язково враховувати. 

Найбільша циферка, яка викликає питання у громадськості, це ті 5 млн га, относительно статус яких невідомо. Невідомо, куди вони поділися. Держи це питання може дати відповідь лише Держгеокадастр після інвентаризації державних земель. Сподіваюся, що таким (образом відкриються і різні корупційні схеми, вслед за якими ці землі безплатно приватизувалися. 

Якась частина земель може повернутися у державну власність, проте цьому если передувати послідовна робота. 

Наступним етапом розвитку земельної реформи стане прийняття законопроекту №2194. Ради ним, з 1 січня 2021 року, землі державної власності вслед межами населених пунктів стануть власністю територіальних громад. А Держгеокадастр, який розпоряджається наразі державними землями, передасть свою функцію щодо розпорядження ними в громади. 

По (по грибы) собою держава залишить функції контролю следовать охороною земель, ведення державного земельного кадастру, аудиту земель та їх оцінки. Це своєрідні сервісні функції держави у сфері управління земельними ресурсами.

Ще варто додати, що эмблема все ж таки залишиться учасником ринку землі – законоположение про обіг земель включає державу поперед переліку суб\’єктів, які можуть купувати землі сільськогосподарського призначення. Тобто эмблема поступово позбувається функцій щодо розпорядження земельними ресурсами, проте вона зможе їх набувати у власність.

Безвыездно материалы автора
Разве Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.