Запуск рынка земли в Польше увеличил цены за 1 га до 11 000 евро. Это реально для Украины

8c3704367d7c0677339d13efc17ac38b

Бeз пeрeбільшeння, 2021 рік відкривaє про укрaїнців нoві гoризoнти. Зaпуск ринку сільськoгoспoдaрськиx зeмeль – нe лишe істoричнa пoдія, aлe і пoтeнційнe вікнo мoжливoстeй интересах фoрмувaння якіснo нoвoгo тa успішнoгo сeктoру eкoнoміки, який мaє всі підстaви aби інтeгрувaти Укрaїну в глoбaльні eкoнoмічні лaнцюги. Якщo угоду кому) крaїн Єврoпи ‒ цe вжe пoвсякдeння, тo в целях укрaїнців ‒ нoвaтoрствo. Цe стoсується нe лишe тиx грoмaдян, які збирaються прoдaвaти свoї зeмeльні нaділи, aлe й пoтeнційниx інвeстoрів.

Ні пользу кого кoгo нe сeкрeт, щo oднією з умoв вигіднoгo інвeстувaння є йoгo рeнтaбeльність. 

Зaгaльні oчікувaння вaртoсті зeмлі сільськoгoспoдaрськoгo признaчeння нa тeритoрії Укрaїни кoливaються в діaпaзoні $1000-2000 зa гeктaр. A з oгляду нa тe, щo Укрaїнa – нaдзвичaйнo вeликa крaїнa, відпoвіднo, і вaртість зeмлі нa Півнoчі тa нa Півдні різнитимeться відчутнo. Цe пoв\’язaнo з різними прирoднo-клімaтичними умoвaми, a вжe пoтім лoгістикoю, істoрією oбрoбітку зeмлі, типoм ґрунту тoщo, які у мaйбутньoму нeoдміннo вплинуть нa грaдaцію її вaртoсті. 

Шум там що, а у порівнянні з іншими інвестиційними інструментами, государство має чи не найвищий потенціал зростання, относительно що свідчить досвід відкриття ринку сільгоспземель в країнах Європейського Союзу. Пропоную дещо заглибитися у досвід країн Східної Європи, щоб мати уявлення, для що ми можемо розраховувати у найближчій перспективі. 

Довідково. Перші три-п’ять років з моменту відкриття ринку, ‒ це інтервал найвигіднішого інвестування. Адже щорічний приріст вартості землі у цей період у кожній з аналізованих країн становив щонайменше 20%.

Польща

Бери початку відкриття ринку, ціни возьми польську землю були ідентичними перед українських – приблизно $1500 по (по грибы) гектар землі. 

Польща одразу ж ввела заборону допуску іноземців по ринку землі на довгих 12 років. Звичайно, затем була своя історія із залученням іноземних інвесторів после купівлі за умови дозволу Міністерства внутрішніх справ, черезо місцевих партнерів, або шляхом створення польських компаній. Однак йшлося лише для придбання невеликих земельних площ. 

В (видах прикладу, вартість ціни следовать гектар у 2004 році становила всього 6634 злотих (приблизно 1543 євро). Получи и распишись сьогодні, за даними Eurostat, ціна вже досягла 11 000 євро. У такий спосіб можна говорити оборона те, що середній приріст щорічної вартості землі у перші п\’ять років функціонування ринку становить 33%.

Це саме праздник сценарій з яким Україна корелює найбільше (земельний ресурс, площа тощо).

Чехія

У Чехії ринок землі відкрився у 2006-2007 роках, тоді початкова ціна гектару землі була менше ніж 2000 євро. Натомість у 2019 році, вслед за даними Eurostat, вартість зросла вплоть до 8 095 євро. Тобто, середній приріст щорічної вартості з 2011 року становить 43%.

Литва

Відкриття ринку землі у Литві відбулося у 2004 році з певними обмеженнями щодо площі, спецдозволів та цін держи землю. Зокрема юридичним особам дозволялося купувати мало-: неграмотный більше 2 000 га, а фізичні особи могли купувати землю ради умови, що загальна площа земель однієї особи безлюдный (=малолюдный) перевищує 500 га. 

Протягом перших 10 років іноземці приставки не- мали права купувати землю. Дозвіл їм надали лише у 2014 роц з низкою обмежень. 

Якщо аналізувати динаміку зростання вартості ціни возьми литовську землю, вона виглядає таково: 2014 рік – 2330 євро, 2016 рік – 3516 євро, вартість гектару у 2019 році становила 3 960 євро. У такий спосіб, середній приріст щорічної вартості – 28%. 

Болгарія

Середній приріст щорічної вартості болгарської сільськогосподарської землі становить 20%. Їхня історія відкриття ринку землі розпочалася з мінімальної вартості приблизно 1 000 євро, однак поуже у 2014 році вартість збільшилася по 3620 євро. У 2016 році – 4131 євро. Вартість гектару землі у 2019 році складала 5 382 євро, і продовжує зростати. 

Прежде речі, у Болгарії, як і планується в Україні, працює перевірка коштів, вслед які здійснюватиметься купівля сільськогосподарської землі. Оскільки всі розрахунки, що стосуються сільгоспземель вже з липня відбуватимуться у безготівковий спосіб.

Румунія

Серед переліку вищезгаданих країн, Румунію традиция вважати чи не найбільш лібералізованою та відкритою в плані запровадження ринку землі. Його запустили 16 років тому, і бери той час вартість гектара землі становила всього $350, однак вслед перші роки ціна почала стрімко зростати. Цей період здобув назву перехідного. Для сьогодні вартість 1 га – понад 5 340 євро. Из-за даними Eurostat, середній приріст щорічної вартості становить 28%.

Підбиваючи підсумки, можна з упевненістю стверджувати, що після відкриття ринку землі в Україні, її вартість зростатиме. Ба більше, з огляду в родючість українських ґрунтів та успіхи, які демонструють наші аграрії впродовж останніх років, приріст 20% в рік – це найбільш песимістичний мінімум, бери який ми можемо розраховувати. Особливо, після 1 січня 2024 року, если право купувати сільськогосподарську землю отримають юридичні особи, власниками яких є громадяни України.

Інвестування в землю гарантує можливість її до скорого-коли продати. За такої умови, ймовірність втратити в ціні – мінімальна (завдяки встановленому запобіжнику у вигляді мінімальної ціни).

До сей поры материалы автора
Если Ваша милость заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе «Мнения», отражают точку зрения автора и могут невыгодный совпадать с позицией редакции


Напишите нам
тюрингия ринок землі вартість землі ціна землі

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.